Ako sa efektívne a jednoducho motivovať?

February 28, 2018

     Všetci sa denne stretávame so situáciami,ľuďmi a vecami,ktoré v nás niečo zanechajú. Niekedy je to pozitívne inokedy negatívne . Ale vždy je to niečo. Hlavne to hovorí niečo o nás.

Môžu to byť veci, ktoré sa nám páčili-nepáčili a chceli-nechceli by sme ich mať,alebo ľudia, ktorých vlastnosti nám boli veľmi sympatické-nesympatické.

V každom prípade,budem hovoriť sama za seba.  Nechcem tu písať siahodlhé motivačné príbehy ,alebo postupy ako na to. Myslím,že keď človek čokoľvek potrebuje,tak si cestu k tomu nájde,aj keby nemala byť vydláždená.

Sama som už prečítala celkom hodný počet motivačných kníh,citátov,počúvala prednášok. Mňa osobne táto literatúra veľmi povzbudí a vždy naučí niečomu novému. Hlavne ma napĺňa.  (Za mňa dva palce nahor .) Osobne jej dám vždy prednosť pred akoukoľvek inou tématikou.

Už ,pomerne dlhšiu dobu, sú trendy práve citáty, alebo (ako by som to nazvala) výstižné vety. Proste čokoľvek, čo teba, osobne nakopne, tam kam chceš. Či už k nejakému pocitu, alebo činnosti.

Preto som sa tak nejako, (alebo preto, že som chcela) dostala k tomu, že budem tvoriť práve takéto vety. Sama ich zopár mám doma a musím povedať, že nemôže byť nič lepšie, čím sa dá si svoj domov skrášliť, a zároveň sa motivovať k čomukoľvek. A hlavne,mať svoj úmysel stále pred sebou. Pretože,nakoniec, to je to, prečo niektorí ľudia dosiahnu to čo chcú. Pretože majú svoj cieľ stále pred sebou. :)

 

   Môže to byť konkrétny citát ktorý ti ma pripomenúť tvoj úmysel :

         Nedovoľ včerajšku, aby zabral veľkú časť dnešku. Will Rogers   

         Aktivita, ktorej sa najviac vyhýbate, nesie so sebou vašu najväčšiu príležitosť . Roboin Sharma 

        Keď sa odovzdáte tomu, čo je, a stanete sa plne prítomnými, minulosť príde o všetku svoju silu. Eckhart Tolle 

    Alebo ak ti v niečom chýba sebavedomie, alebo sa chceš jednoducho viac tešiť zo života :

         Dnes sa iba usmievam,lebo je nádherný deň

         Som úžasný/á a krásny/á 

        Dnešok,je deň, kedy žijem naplo, pustím uzdu fantázií a plním si sny

   Alebo len jednoduché slovo ktoré chceš mať sále na pamäti :

       Vďačnosť

       Láska

      Podpora

 

Kam, takéto motivačné vety umiestniť ? 

Buď osobný. Všetko je len na tebe . Je to tvoj priestor, tvoj domov, tvoj kútik. Neriaď sa nejakými predpismi čo kde a ako. Koniec koncov, aj tak, si všetko tvoríš ty sám. 

Ak sa väčšinu svojho času nachádzaš v práci (čo je skoro väčšina ľudstva) tak práve tam. Verím, že tam máš nejaký voľný stolík, stenu čokoľvek. A nakoniec možno tým nepomôžeš len sebe, ale aj svojím kolegom.

Ak si chceš práve skvalitniť priestor domova tak je to jednoznačne obývačka. Tam sa sústreďuje najviac ľudí, či už tvoj rodina, alebo priatelia. Pokiaľ máš v dome svoj osobný kútik, kde rád čítaš knihy, tak, to je ten priestor.

Chcem ale pripomenúť aj ostatné časti domu, ako je spálňa (s čím sa budeš zobúdzať a s čím budeš zaspávať)

ďalej, hlavný vstup (je skvelé motivovať sa pri odchode z domu a vybrať sa do sveta), kuchyňa (hlavne pre maminky, ktoré v kuchyni trávia ďalšiu väčšinu času), jedáleň (je podľa mňa ďalší rodinný kruh), kúpelňa, wc (naozaj,veď si len zoberte, koľko ľudí číta časopisy na wc)

 

Na záver by som chcela podotknúť jazyk. Angličtina je základ zahraničnej komunikácie. Stretla som sa u nás na Slovensku, s veľa ľuďmi, ktorí nie sú talent na jazyky, alebo sa im jednoducho nepáči, že je ta angličtina všade. Preto, tieto citáty môžeš mať napísane tak v angličtine ako aj v slovenčine. Osobne, angličtina vyzerá esteticky krajšie, nakoľko náš jazyk má veľa diakritiky, ale nemôžem povedať,že to v slovenčine nie je taktiež pekné.

Veď posúď sám.

     Možno si momentálne v nejakej situácií ktorá sa ti nepáči, alebo naopak si veľmi šťastný a chceš si to udržať, som tu pre teba s mojimi obrazmi na mieru

A ak by si chceli obdarovať niekoho blízkeho o kom vieš, že by sa mu to veľmi páčilo- mama, otec, sestra, kamarátka, kolega. Tak tento darček ich  určite poteší.

Neváhaj a kontaktuj ma. 

 

Viac môžeš nájsť na mojom instragrame, kde postupne pridávam to, na čom pracujem  :)

https://www.instagram.com/nm_creatiom/

CREATION nm

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Nahnovšie články

January 12, 2018

January 10, 2018

September 20, 2017

Please reload

Archív
Please reload